.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceBenátska noc

   Nádherná výzdoba, sviečky, romantika, krásne piesne a dobrá zábava. Aj tento rok zorganizovali žiaci 4. ročníka hotelovej akadémie (4.H) študentský ples s názvom BENÁTSKA NOC. Dňa 16. februára sa konal ples, ktorý sa niesol v znamení Benátok, tradičných benátskych masiek a romantiky.

   Benátky boli vždy synonymom romantiky. Samotné slovo vyvoláva predstavu romantických uličiek, slnkom zaliatych zákutí a starodávnych budov s balkónmi. V Benátkach, v meste romantiky, sa každoročne koná slávny karneval s maskami. Klasické masky predstavujú konkrétne postavy, vychádzajú z tradičného talianskeho divadla a parodujú rôzne ľudské typy. Aj v súčasnosti sa v Benátkach koná karneval, ktorý zachváti celé mesto. Dámy a páni v nádherných historických kostýmoch sú aj dobrými hercami, prechádzajú ulicami pomaly, elegantne, ochotne pózujú pred fotoaparátmi a robia rôzne gestá.

   Aj my sme zažili trochu noblesy, romantiky a tajomnosti. Študentský ples otvorili tanečníci tanečnej skupiny JUNILEV a Janko Varga zaspieval krásnu  pieseň. Moderátori plesu Ivana Konvická a Nikola Strapák poprosili pani riaditeľku Mgr. Zuzanu Nemčokovú o príhovor a otvorenie plesu. Štvrtáci zatancovali romantický tanec a tanec s maskami, ktorým privítali všetkých hostí a pozvali ich na tanečný parket. Do tanca hral DJ Vojto Krajčír. Na plese nechýbala tradičná tombola a volila sa aj najlepšia maska večera. Víťazom sa stal Henrich Chlebo.

   Zábava bola vynikajúca, hostia sa bavili do skorých ranných hodín. Ples s názvom BENÁTSKA NOC mal vynikajúcu odozvu. Veríme, že hostia sa vďaka plesu mohli aspoň na chvíľu preniesť do Benátok a užiť si tak krásu benátskej noci a karneval s maskami. Vďaka za zorganizovanie plesu patrí všetkým tým, ktorí sa na jeho príprave podieľali. Štvrtáci ukázali, že dokážu pripraviť všetkým zúčastneným nezabudnuteľný zážitok.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy


O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk