.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMladý tvorca 2023

   V dňoch 21. 6. – 23. 6. 2023  sa konal v Nitre jubilejný 30. ročník celoslovenskej prezentačnej výstavy 80 stredných odborných škôl. Cieľom výstavy bolo podporiť a propagovať stredoškolské odborné vzdelávanie, vyzdvihnúť perspektívu duálneho systému vzdelávania reflektujúceho na vznik nových typov profesií pri zavádzaní robotizácie a digitálnych technológií do praxe.

Čítať ďalej...

Juniáles

Náš školský parlament sa podieľal na organizácii prvého ročníka festivalu levických stredných škôl. Juniáles sa konal 15.6. v hradnom parku a bol plný výbornej zábavy a programu s nezabudnuteľnou atmosférou. Jednotlivé školy ponúkli tanečné vystúpenia, spev a divadelné predstavenia, ktoré si vyžadovali talent a kreativitu žiakov.

Čítať ďalej...

Exkurzia - Pražiareň kávy CipollaCaffé

Vo štvrtok 15.6.2023 ráno o 8.00 sme my, žiaci II.H triedy, nastupovali do vlaku, aby sme cestovali do Banskej Bystrice na exkurziu do pražiarne kávy. Cesta bola trochu komplikovaná, keďže na trati bola výluka, tak sme vo Zvolene museli prestúpiť do autobusu a ten nás dopravil bo BB. O 10.00 sme teda vystúpili na stanici a ešte nás čakala cesta mestskou dopravou a aj „pešibusom“. Keď sme dorazili na miesto, pri vstupe nás čakal inštruktor a srdečne sa s nami zvítal. Na úvod sme si povedali pár zaujímavostí a potom nám ukázal, ako sa robí káva v bežnom kaviarenskom kávovare. Ako ďalší spôsob prípravy kávy nám predstavil tzv.V60, pomocou ktorého sa pripravuje filtrovaná káva. Mohli sme ju hneď degustovať, bola tmavej farby a výrazne horkej chuti.

Čítať ďalej...

Odchádzam. Svet ma volá bojovať za všetko, čo chcem v sebe zachovať.

Odchádzam. Nuž, skúste mi zaželať, nech šťastie nezmeškám. Slovami krásnej básne sa začala dňa 9.júna 2023 slávnostná rozlúčka žiakov 3.ročníka SOŠS. Nič netrvá večne a všetko, čo sa raz začalo, musí sa aj skončiť. Aj tentokrát si žiaci pripomenuli tri roky svojho štúdia na tejto škole. Dostali sa na križovatku a o ďalšom smere svojho života už budú rozhodovať sami.

Čítať ďalej...

Juniáles-oznam

 

 

 

 

Maturanti sa lúčili

Mladosť, to nie je bez vrások tvár, v občianskom zápis, že máš rokov pár... Dňa 19. mája 2023 sa v školskej reštaurácii stretli naši maturanti. Krásni, mladí, usmiati, sviatočne oblečení. Prišli sa rozlúčiť s učiteľmi, spolužiakmi, kamarátmi. Zanechávajú za sebou  detstvo plné smiechu, bezstarostnosti, prvých lások  a pripravujú sa na prvý let, let životom.

Čítať ďalej...

Prezentácia firmy Rothenberger

Dňa 7. júna sa žiaci III.D a II.B učebného odboru 3678 H inštalatér zúčastnili na prezentačnej akcii firmyRothenberger v našich dielňach na Kalnickej ulici. Navštívil nás obchodno-technický zástupca tejto renomovanej firmy pán Mgr. Horváth, aby nám predstavil novinky v oblasti náradia a nástrojov pre inštalatérov. Zároveň si žiaci počas prezentácie prakticky vyskúšali rezanie rúr rôznych priemerov a materiálov,  lisovanie plast-hliníkových tvaroviek, tvarovanie hrdlových spojov na rúrach pre tepelné čerpadlá a klimatizáciu.

Čítať ďalej...

Dni náradia

Dňa 17. mája sa žiaci učebných odborov 3678 H inštalatér, 3355 H stolár  a 3661 H murár zúčastnili na prezentačnej akcii "Dni náradia v dome náradia". Na tejto prezentácií sa na jednom mieste predstavilo viac firiem ako napr.: Makita, Rems, Stanley, Rothenberger, Metabo, Stihl, Knipex, Evolution, Proxxon, Wolfcraft a iné. Žiaci sa mohli sami presvedčiť, že každá z týchto renomovaných a overených značiek má čo ponúknuť všetkým menovaným odborom.

Čítať ďalej...

Fourfest 2023

„Moja vytúžená dovolenka“ Pod týmto heslom sa 18. mája 2023 konala súťaž v študijnom odbore obchodný pracovník v rámci 14. ročníka FOURFEST-u, ktorý organizovala Stredná odborná škola služieb Rimavská Sobota. Tejto veľkolepej akcie sa zúčastnilo viac ako 130 súťažiacich zo Slovenska, Čiech, Poľska a Maďarska. Okrem obchodných pracovníkov si merali sily aj barmani, baristi, kuchári, čašníci, someliéri, kaderníci, barbieri a kozmetičky.

Čítať ďalej...

Hviezdoslavov Kubín

 Dňa 11. mája 2023 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Sme radi, že aj v tejto uponáhľanej dobe sa nájdu mladí ľudia, ktorí majú blízky vzťah k poézii a próze. Tento školský rok si žiaci vybrali pekné a zaujímavé texty, prevahu mala poézia.

Čítať ďalej...

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o