.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceProjektové stretnutie v Taliansku

V dňoch 24. – 29. 1. 2016 sa konalo piate nadnárodné projektové stretnutie v rámci projektu Erasmus+  s názvom Healthy European Youth.  Stretnutia sa zúčastnila koordinátorka projektu Ing. Andrea Roháčová a učiteľka Mgr. Veronika Adamová, PhD.

Po prílete do mesta Bari na východnom pobreží južného Talianska sme sa presunuli na druhú stranu pevniny, do prístavného mesta Taranto, kde sme boli ubytované celý týždeň. Prvý deň pobytu sme navštívili miestne historické pamiatky v Tarante a ďalšie dva dni sme strávili návštevami partnerskej školy Istituto Comprensivo Madonna Della Camera v Monteparane, ako aj ďalších škôl a škôlok v okolitých mestečkách. Žiaci nás vo všetkých školách vítali hudbou – spevom a tancom a všade vládla uvoľnená, príjemná a veselá atmosféra. Školy boli výborne pripravené na príchod zahraničných projektových partnerov – na stenách vo vestibule, ale aj na chodbách bolo množstvo plagátov, násteniek, obrázkov a inej výzdoby súvisiacej s projektom. Vybavenosť miestnych škôl je porovnateľná so slovenskými školami, takou hlavnou odlišnosťou bolo len to, že tam školy nemajú vlastnú kuchyňu, ale jedlo dovážajú a v škole sa stravujú len žiaci prvého stupňa, starší žiaci chodia po vyučovaní bez obeda domov.

Posledný deň pobytu sme strávili návštevou vojenskej základne Talianskych Leteckých Síl (Italian Air Force), ktorá slúži ako prečerpávacia stanica paliva určeného do vojenských lietadiel. Poslednou zastávkou v rámci poznávania Talianska bola návšteva krásneho mestečka Alberobello so zvláštnou architektúrou, kde akoby sa zastavil čas. Mestečko pozostávalo z bielych prevažne okrúhlych domčekov so zvláštnymi sivými kamennými strechami v tvare kužeľa.

    Počas pobytu v Taliansku sme zistili, že taliani majú na všetko  čas, nikam sa neponáhľajú a vedia si vychutnávať čas strávený pri jedle s priateľmi. Takmer každý obed nám trval čosi cez dve hodiny a hoci nám sa to zdalo ako strata času, pre nich bol obed časom oddychu - tzv. siesty.

    Tešíme sa na najbližšie projektové stretnutie, ktoré  sa bude konať 15. – 21. 5. 2016 v Grécku a tento krát vycestujú do zahraničia aj šiesti žiaci našej školy.

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o