.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceLyžovačka v Čičmanoch

   V dňoch 27. január až 3. február 2020 sme sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku v malebnom prostredí Strážovských vrchov. Ubytovaní sme boli v Kuneráde, v obci na juhovýchodnom okraji Rajeckej doliny, v rekreačnom zariadení Paradise. Lyžovať sme chodili do Čičmian, ktoré sú známe nielen svojou ľudovou architektúrou, ale aj lyžiarskym strediskom Javorinka.

   Každý deň nám „diétne“ nasnežilo a dráha bola vždy upravená. Boli sme rozdelení do dvoch skupín - lyžiari a nelyžiari. Lyžiari sa mohli vyšantiť na „dlhej“ modrej zjazdovke, nelyžiari robili každým dňom väčšie a väčšie pokroky. Pocit studenej pomy, ktorá vás šľahne medzi nohy, nie  je najlepší. Dlho, dlho sa ťaháte hore, mrznú vám prsty na rukách aj celé telo. Potom svižne zídete dolu a to opakujete dookola a dookola, až kým sa nezastavíte v bufete na horúci čaj alebo hot dog. Po lyžovaní sa vždy vraciame na chatu Paradise, náš dočasný domov. Spotení a hladní čakáme na obed a rozmýšľame, ako asi bude chutiť. Po obede sa vraciame do izieb, svojich aj cudzích,  rozprávame si zážitky, oddychujeme, spoznávame spolužiakov z iných odborov a vymýšľame večerný program. Každý večer ho pripravujú iné skupiny žiakov. Najskôr to boli „výletníci“, potom dievčatá – lyžiarky a posledný večer chlapci – lyžiari, ktorí boli určite čerešničkou na torte.

   Okrem lyžovačky sme navštívili aj múzeum v  Čičmanoch, najväčší pohyblivý betlehem na Slovensku v Rajeckej Lesnej, ale aj wellness v Rajeckých Tepliciach v Afrodite. Posledný večer boli ocenení aj niektorí lyžiari, ktorí to nevzdali a naučili sa lyžovať aj napriek mnohým pádom – Dušan Galandák z III.A, Aurélia Víťazová a Sára Szénásiová z I.H, Ondro Donoval z I.D. Nápomocní však boli aj chlapci z II.H – Marek, Maťo a David.

   Celkovo som s výcvikom spokojný a teším sa na ďalšie školské akcie.

Daniel Turczi z 2.H

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o