.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceKontajner Paríž

 Dňa 11. októbra 2019 sme opäť navštívili naše obľúbené divadlo Astorka v Bratislave. Tentokrát sme si vybrali predstavenie s názvom Kontajner Paríž.

Divadelná hra pôsobivo zachytáva rozličné problémy súčasného sveta. Autor i režisér oslovujú diváka aktuálnym humorom, paródiou a satirou. V tejto trpkej komédii išlo o hľadanie a zveličovanie niečoho, čo v podstate vôbec neexistuje.

Hlavnú postavu stvárnil herec Juraj Kemka. Hral pána Smiešneho, usmiateho, uzavretého, poddajného pracovníka s nevyjasnenými cieľmi. Jeho vedúci Schaub, ktorého si zahral Marián Miezga, ho poverí špeciálnou úlohu, hľadaním strateného kontajnera. Pri jeho hľadaní sa v Paríži dostane Smiešny do kontaktu so samými zvláštnymi ľuďmi. A nielen to. Zistí, že ho tajne sleduje šéf, lekárnička a tajomný kňaz.

Mohli sme si tak pozrieť príbeh o nezmyselnom a bezcieľnom hľadaní kontajnera vo všetkých metropolách Európy. Hra upozorňuje na absurditu dnešných dní, vzťahov a situácií. Kontajner predstavuje zmätok a popletenosť nášho sveta, v ktorom majú médiá obrovskú moc a častokrát je dôležitejšia fáma než pravda. Hra nás nútila zamyslieť sa nad mnohými skutočnosťami, s ktorými sa dennodenne stretávame.

Po skončení divadelného predstavenia sa s nami herci rozlúčili za búrlivého potlesku. Divadelná hra zožala úspech a priniesla všetkým nezabudnuteľný umelecký zážitok. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s divadelným prostredím.

Mgr. Jana Hríbiková

 Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o