.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePlavecký výcvik

Plávanie je jeden z najzdravších športov, ktorý je vhodný pre všetky vekové kategórie.  Máloktorý šport tak všestranne rozvíja základné funkcie ľudského organizmu. Plávanie priaznivo pôsobí na rozvoj srdcovo-cievneho a dýchacieho systému , nervového a pohybového aparátu. Nenáročný pohyb vo vode nevyžaduje, aby človek disponoval výnimočnou telesnou pripravenosťou.

O blahodárnom pôsobení plávania na človeka sa presvedčili aj študenti I.K a I.H triedy, ktorí sa  od 12.6 do 14.6.2019 zúčastnili plaveckého výcviku. Miestom konania plaveckého výcviku bola Mestská krytá plaváreň v Leviciach. Žiaci, pod vedením pani profesorky Mgr.Eleny Michalíkovej a pána profesora Mgr.Jozefa Duhonya absolvovali základný plavecký výcvik rozdelení v skupinách podľa úrovne svojich plaveckých schopností. Po prekonaní počiatočných obáv a ostychu si pohyb vo vode všetci užívali a mnohí si svoje plavecké schopnosti slušne zdokonalili. Aj skupina úplných začiatočníkov po troch dňoch dosiahla výborné výsledky a získala základy, ktoré im pomohli prekonať strach z vody a dúfajme, že budú v plávaní pokračovať.

Počas prestávok žiaci trávili čas príjemným polihovaním a opaľovaním, niektorí aj inými športovými aktivitami – futbal, bedminton, horolezectvo /aktívne preliezanie ohrady/, medvedí tanec-viď fotky        .

Plavecký výcvik sa ukončil tradičnými pretekmi. Každý študent odplával 25m na čas a na základe dosiahnutých výsledkov sme vyhodnotili  a ocenili tých najlepších:

1.miesto – Miriam Fridrichová z I.K

2.miesto – Jakub Kandra z I.H

3.miesto – Marek Hajdú z I.H

 

A aká by to bola súťaž, keby si nepomerali sily tí najlepší, v tomto prípade víťazka Miriam s pani profesorkou Michalíkovou. Za búrlivého podporovania  vyhrala, samozrejme, tá lepšia – pani profesorka, aj keď pomocou malého fígľa.

Mimoriadne ocenenie za úsilie  získali dievčatá,  neplavkyne, z ktorých sa po troch dňoch stali úspešné plavkyne – začiatočníčky: Rebeca Oláhová a Jessica Kováčová.

Veríme, že sa plavecký výcvik každému páčil a všetci naň budú s radosťou spomínať.

Mgr.A.Foltánová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o