.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceTýždeň vedy a techniky

Počas Týždňa vedy a techniky sa konali nasledovné aktivity: 

1. Matematické prechádzky pre žiakov - typ podujatia: workshop – sa organizovali v spolupráci Univerzitou Konštantína Filozofa  v Nitre priamo s docentkami matematickej fakulty.

Čítať ďalej...

Plavecký výcvik

Plávanie je jeden z najzdravších športov, ktorý je vhodný pre všetky vekové kategórie.  Máloktorý šport tak všestranne rozvíja základné funkcie ľudského organizmu. Plávanie priaznivo pôsobí na rozvoj srdcovo-cievneho a dýchacieho systému , nervového a pohybového aparátu. Nenáročný pohyb vo vode nevyžaduje, aby človek disponoval výnimočnou telesnou pripravenosťou.

Čítať ďalej...

Deň mlieka

V máji 2019 sme sa zapojili do medzinárodnej aktivity: „ Deň mlieka“. Podstatou tohto dňa je upozorniť na dôležitosť  konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov,  a  na ich pozitívne účinky na zdravie človeka. Mlieko a  mliečne výrobky je vhodné konzumovať podľa možnosti denne. Nie je potrebné voliť tie najmenej odtučnené formy mliečnych výrobkov, stačí voliť polotučné mlieko a výrobky z neho. Mliečny tuk je totiž dôležitou zložkou mlieka – je v ňom viazaný vitamín A, D, E, K. Okrem toho je mlieko výborným zdrojom vápnika a fosforu, čo sa dnes považuje za dôležité pre stavbu zdravých kostí a zubov. Aby sa vápnik mohol vstrebať do organizmu, je potrebný vitamín D, preto je správnejšia konzumácia  mlieka polotučného nie  odtučneného. 

Čítať ďalej...

Plagát a príbeh roka 2019

Tento školský rok  bol Nitrianskym samosprávnym krajom, odborom kultúry a športu ÚNSK v spolupráci s odborom školstva, pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja doc. Ing. Milana Belicu, PhD., vyhlásený 13. ročník súťaže Plagát a príbeh roka 2019. 

Čítať ďalej...

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o