.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceModerná cirkusová show pre celú rodinu - Cloth

Spojenie hudby, spevu, svetiel a talentu, to bola nová show v Leviciach -  Cloth. 29.4.2018 sa v kinosále Mestského kultúrneho centra Junior zišli šikovní mladí ľudia s chuťou „robiť cirkus“ bez zvierat, utrpenia a bolesti.

Show vznikla na základe projektu Čo skrývajú Levice v spolupráci s Mestským parlamentom mládeže v Leviciach a talentovanými ľuďmi z Levíc a okolia. Autorom projektu bol Matúš Svitok, žiak Strednej odbornej školy služieb v Leviciach, Ul. Sv. Michala 36, ktorý je poslancom Mestského parlamentu mládeže. Cieľom show bolo ukázať, že v Leviciach je veľa športovo nadaných ľudí s chuťou predviesť svoj talent. Zo vstupného sa pokryli náklady na show a zvyšok sa rozdelil na materiálnu podporu zúčastnených talentov. Finančný výťažok z predaných spomienkových predmetov bol venovaný útulku pre opustené psíky v Leviciach. Show navštívilo takmer 300 ľudí a sme presvedčení, že sa nenudili, o čom svedčia aj ich pozitívne ohlasy. Celým programom sprevádzali baletky Matilda a Hilda. Diváci mali možnosť vidieť a počuť spev Haliny Lóthyovej, spev a hru na ukulele v podaní Tamary Gubóovej,  tanečné choreografie tanečníkov Tanečno-športového klubu Junilev, BM Generation a mažoretiek Bubbles z V. ZŠ v Leviciach. Jednu z choreografií BM Generation spevom sprevádzala Sarah Tóthová. Svoje žonglérske schopnosti odprezentoval už spomínaný autor projektu, Matúš Svitok. Svoje švihadlové umenie ukázali  aj Jump Rope Factory a vystúpenie na kruhoch a hrazde predviedli športovci Street Workout Levice. Pozvanie prijali aj zahraniční hostia.  Jedným z nich bol Péter Söre z Maďarska, ktorý je viacnásobným majstrom v jazde na BMX a venuje sa aj športovej kategórii Cyr Wheel, čo je veľký kovový kruh, v ktorom sa človek sám drží a točí sa vďaka prenášaniu ťažiska. Z Českej republiky pricestovali iluzionisti z Quick Change Show. 

Atmosféra v sále bola po celý čas trvania show vynikajúca, ľudia sa zabávali a cítili sa príjemne. Boli priamou súčasťou programu prostredníctvom nafukovacieho balónu, ktorý odbíjali späť Matilde a Hilde, rovnako aj prostredníctvom fosforeskujúcich paličiek, ktoré dotvárali kolorit celého podujatia.

Levice show takéhoto druhu ešte nezažili. Prvý ročník bol naozaj úspešný a vytvoril vhodné podmienky a zázemie pre nasledujúce roky.   

Ďakujeme Mestskému parlamentu mládeže v Leviciach, všetkým zúčastneným mládežníckym poslancom a účinkujúcim. Za finančnú podporu patrí veľká vďaka Nadácii pre rozvoj miest a obcí. Už teraz sa tešíme na budúci rok. 

Mgr. Denisa Tóthová

Fotogaléria

 

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o