.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceBenátska noc

   Nádherná výzdoba, sviečky, romantika, krásne piesne a dobrá zábava. Aj tento rok zorganizovali žiaci 4. ročníka hotelovej akadémie (4.H) študentský ples s názvom BENÁTSKA NOC. Dňa 16. februára sa konal ples, ktorý sa niesol v znamení Benátok, tradičných benátskych masiek a romantiky.

   Benátky boli vždy synonymom romantiky. Samotné slovo vyvoláva predstavu romantických uličiek, slnkom zaliatych zákutí a starodávnych budov s balkónmi. V Benátkach, v meste romantiky, sa každoročne koná slávny karneval s maskami. Klasické masky predstavujú konkrétne postavy, vychádzajú z tradičného talianskeho divadla a parodujú rôzne ľudské typy. Aj v súčasnosti sa v Benátkach koná karneval, ktorý zachváti celé mesto. Dámy a páni v nádherných historických kostýmoch sú aj dobrými hercami, prechádzajú ulicami pomaly, elegantne, ochotne pózujú pred fotoaparátmi a robia rôzne gestá.

   Aj my sme zažili trochu noblesy, romantiky a tajomnosti. Študentský ples otvorili tanečníci tanečnej skupiny JUNILEV a Janko Varga zaspieval krásnu  pieseň. Moderátori plesu Ivana Konvická a Nikola Strapák poprosili pani riaditeľku Mgr. Zuzanu Nemčokovú o príhovor a otvorenie plesu. Štvrtáci zatancovali romantický tanec a tanec s maskami, ktorým privítali všetkých hostí a pozvali ich na tanečný parket. Do tanca hral DJ Vojto Krajčír. Na plese nechýbala tradičná tombola a volila sa aj najlepšia maska večera. Víťazom sa stal Henrich Chlebo.

   Zábava bola vynikajúca, hostia sa bavili do skorých ranných hodín. Ples s názvom BENÁTSKA NOC mal vynikajúcu odozvu. Veríme, že hostia sa vďaka plesu mohli aspoň na chvíľu preniesť do Benátok a užiť si tak krásu benátskej noci a karneval s maskami. Vďaka za zorganizovanie plesu patrí všetkým tým, ktorí sa na jeho príprave podieľali. Štvrtáci ukázali, že dokážu pripraviť všetkým zúčastneným nezabudnuteľný zážitok.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o