.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceSviatky mieru a pokoja - Metodický deň

Vianočné koledy, vôňa sviečok, škorice a vanilky, to boli  metodické dni, ktoré sa konali v dňoch 13. - 14.12. 2017. Boli venované najkrajším sviatkom roka  - Vianociam.

Vianočné príbehy rozprával každý svietnik, obrus a vianočná výzdoba. Sviatočnú atmosféru vyčarili krásnou vianočnou výzdobou majsterky odbornej výchovy a žiaci I. a III.  ročníka hotelovej akadémie. Pre hostí žiaci pripravili vianočné jedlá, ktoré by nemali chýbať na štedrovečernom stole. Mohli si vybrať z tejto bohatej ponuky: rybacia pena na cesnakovom toaste, tradičná vianočná kapustnica, vianočná hríbová, morčacie prsia s prosciuttom, gaštanmi a karamelizovaným pomarančom na snehovej ryži, bravčová panenka s  hrubozrnnou dijonskou horčicou a tymianom na zemiakových dukátikoch, podkovička z kapra v orieškovej kruste s jemným zemiakovým šalátom, filet z lososa na grile s holandskou omáčkou, pošírovanou zeleninou a zámockými zemiakmi,  opekance s makom a vianočná štóla.

Atmosféru umocňovalo aj vianočné oblečenie žiakov. Mikulášske čiapky a milý úsmev na tvári obsluhujúcich spríjemnili a umocnili sviatočné dni. Všade panovala dobrá nálada, blížili sa sviatky pokoja. Reštaurácia dýchala vianočným pokojom a magickou pohodou.

Bc. Elena Velšicová

Fotogaléria

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o