.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceVianočná akadémia 2017

   Keď ku mne príde sen, vždy vchádzam do rozprávky. Svet stíchne, krásna hudba zaznie niekde z diaľky. Svet zrazu vypne svoje hlučné tóny. Hľadím na kalendár, zima, december, vianočný čas. Čas splnených prianí, čas plný lásky, čas rozprávkový. Tak poďte so mnou. Kde bolo, tam bolo...

   Týmito slovami sa dňa 22. decembra 2017 začal vianočný program. Niesol sa v znamení tých najkrajších a nezabudnuteľných rozprávok. K rozprávke neodmysliteľne patrí kráľovná (Julka Budzáková) a kráľ (Niko Levický). Spoločnosť im robil dvorný šašo (Matúš Svitok), dvorné dámy (Adrika Piatriková a Vanesska Udvardyová). Dobový tanec zatancovali Julka Budzáková, Niko Levický, Vanesska Udvardyová, Kiko Stribula, Adrika Piatriková a Janko Michálik. Cestu do rozprávky nám spríjemnili nezabudnuteľné melódie. Nádhernú pieseň Na bieleho koňa z filmu Johankino tajomstvo zaspievala Alžbetka Plevová, na gitare ju sprevádzal Dávid Ličko. Moderný tanec zo známej rozprávky o Snehulienke zatancovali Vanesska Szányiová, Jessika Kalitová a Frederika Hubačeková. Pieseň Jiřího Schelingera Šípková Ruženka zaspievala Danielka Šebová. Trochu sneženia priniesli nežným bielym tancom Frederika a Vanesska na motívy piesne z Perinbaby a dvorný šašo Matúš nás zabavil svojimi kúskami, tentokrát žonglovaním. Pieseň z filmu Popoluška opäť zaspievala Alžbetka. Nádherný rozprávkový valčík Tri oriešky pre Popolušku zatancovali Julka, Niko, Adrika, Janko, Vanesska a Kiko. Záverečnú pieseň Arabela zaspievala Alžbetka. Celým rozprávkovým programom nás sprevádzala Alexia Kaňáková.

   Vianočnú akadémiu spolu so žiakmi školy pripravili členky MK slovenského jazyka a literatúry a spoločenskovedných predmetov Mgr. Jana Hríbiková a Mgr. Anetta Foltánová. O technické zabezpečenie a ozvučenie sa postarali technik Ľudovít Göbölös a Ing. Miloslav Lacko. Pani riaditeľka všetkých pozdravila príhovorom a zaželala príjemné vianočné sviatky a úspešný nový rok.

   Rok má 365 dní. A každý odtrhnutý list v kalendári je časom, ktorý sme prežili. Na konci roka sa čas akoby spomalí. Všetci si uvedomujeme, že opäť prešiel rok a listy v kalendári otáčame akosi pomalšie. Rozmýšľame, spomíname, hodnotíme chyby aj úspechy. A snívame. Snívame, že zajtra, o týždeň, o mesiac bude všetko ináč. Veríme, že nový rok bude opäť o čosi lepší, úspešnejší a splnia sa nám všetky novoročné priania, predsavzatia a sny, po ktorých túžime.

Krásny a úspešný nový rok 2018.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o