.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceFourfest euroakademik gastro 2017

8. júna 2017 SOŠ obchodu a služieb Rimavská Sobota organizovala Fourfest euroakademik gastro, medzinárodné majstrovstvá Banskobystrického kraja v zručnostiach žiakov. Naša škola sa zapojila do súťaže v šiestich kategóriách.

V kategórii barista našu školu reprezentovali dve žiačky , zo ŠO hotelová akadémia Nikola Bontová,  II. H trieda,  a  ako nováčik  Barbora Takácsová z I. D  triedy. Pripravovali sa pod vedením MOV Bc. Dany Mizerákovej .  Súťaž   baristu trvala 12 minút, počas ktorých musel súťažiaci pripraviť a predložiť dvoch chuťovým komisárom 2 espressá, 2 cappuccina, 2 rovnaké voľné nápoje podľa vlastného výberu. Nápoje mohli byť alkoholické alebo nealkoholické.  Barbora Takácsová  získala Cenu predsedu BBSK za kreativitu. Blahoželáme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu školy obidvom dievčatám!

V kategórii kuchár našu školu reprezentoval  Šimon Šebest, II. D  trieda.  Pripravoval  sa pod vedením MOV Bc  Jozefa Koreca.  Súťaž   kuchár  trvala 45 minút, počas ktorých musel súťažiaci pred odbornou komisiou  pripraviť a predložiť  2 porcie jedla  podľa vlastnej receptúry.  Šimon pripravoval hovädzí steak so zelerovým pyré, podávaný na výhonkoch z červenej repy a čerstvej špargle.  Hodnotilo sa dodržanie časového limitu, technologický postup prípravy jedla, akosť  a symbióza  chutí jednotlivých ingrediencií, estetika na tanieri. Šimon  získal Cenu predsedu BBSK za kreativitu.  Ďakujeme za reprezentáciu školy a prajeme mu aj ďalšie  úspechy v tejto kategórii!

V kategórii čašník našu školu reprezentovali dve žiačky II. H, ŠO hotelová akadémia ako tím, Vanessa Udvardyová a Dominika Gábršová. Pripravovali sa pod vedením MOV Mgr. Gizely Hanovej . Súťažnou úlohou bola príprava slávnostnej tabule na tému:  „Významná rodinná udalosť“.  Žiačky pripravili a obhajovali netradičnú slávnostnú tabuľu s historickým nádychom, ktorú pripravil potomok  Koháryovcov  ako oslavu a pripomenutie si  500. výročia úmrtia cára Ferdinanda Coburga, s ktorým  boli v príbuzenskom vzťahu. Túto tabuľu pripravili v spolupráci s Tekovským múzeom v Leviciach a použili originálne archívne predmety zachované z 19. storočia, slávnostný servis, príbory, obrus, stôl aj stoličky, zostavili autentické slávnostné menu z 19. storočia. Za spoluprácu a ústretovosť Tekovského múzea v Leviciach a pani Mgr. Margaréte Novákovej ďakujeme! Žiačky získali Cenu predsedu BBSK za kreativitu. Blahoželáme k úspechu!

V kategórii somelier  našu školu reprezentovali dve žiačky , zo ŠO hotelová akadémia, Lucia Kleinová  ako nováčik z II.H triedy  a Alexandra Tóthová z III.H triedy. Pripravovali sa pod vedením MOV Bc. Eleny Velšicovej . Súťaž somelier mala tri časti – odborný písomný test, servis červeného vína dekantáciou, otváranie šumivého vína pred odbornou komisiou.  Lucia Kleinová  získala Cenu predsedu BBSK. Blahoželáme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu školy obidvom dievčatám!

V kategórii kozmetik  našu školu reprezentovali dve žiačky , zo ŠO kozmetik, Silvia Gogová   a Dominika Semanová z II. KL triedy. Pripravovali sa pod vedením MOV Judity Berkešovej . Súťaž kozmetik trvala 60 minút. Téma súťaže bola Romantická nevesta – svadobný make up. Ako modelky spolureprezentovali  školu ich spolužiačky Alexandra Ivaničová a Dominika Hamranová. Modelky načesali ďalšie žiačky z učebného odboru kaderník Nikoleta Víghová a Veronika Stanková.  Dobrú náladu počas práce im robil známy moderátor Jožo Pročko. Silvia Gogová  získala Cenu predsedu BBSK!  Blahoželáme k úspechu a ďakujeme za reprezentáciu školy všetkým dievčatám!

PaedDr. Iveta Pomothyová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o