.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceTECHNIKA – Vedecká hračka. Hraním spoznávam svet!

Dňa 17. mája 2017 sa študenti II. C triedy  zúčastnili interaktívnej výstavy TECHNIKA – VEDECKÁ HRAČKA – Hraním spoznávam svet  spolu s pani profesorkou PaedDr. L. Rubinskou v Tekovskom múzeu v Leviciach. Interaktívna výstava Technika – Vedecká hračka prispieva k naplneniu túžby malých a veľkých poznávať svet a učiť sa hrou. Originálnu interaktívnu výstavu tvorí viac ako 60 exponátov zakúpených v 20 štátoch alebo boli vytvorené v denných táboroch tvorivosti VEDHRA.

Výstavu pripravila predsedníčka Bansko-Bystrického občianskeho združenia Vedecká hračka pani Ing. Beáta Puobišová, ktorá veľmi zaujímavo a pútavo prešla dejinami starších i nových hračiek a študentov pritiahla do obdobia  detských snov a hier. Študenti si mohli vyrobiť frindžalu, ba aj  nitkový telefón. Na stoloch boli vystavené zaujímavé hry na hlavolamy ako napríklad: Ježko v klietke, Soma kocka, Rubikova kocka,... 

Mnohé hračky rozvíjali aj logické myslenie študentov a snažili sa rozlúštiť odpoveď na otázky: Ktorý papierový náboj doletí ďalej? Ťažší, ľahší – odpovie Katapult. Ihličkový reliéf – modelovanie a zobrazovanie 3D. Preklápačka – môže byť zdrojom zvuku? Zázračná palička – odpoveď na otázku, či by sa točila vrtuľka pod vodou? 

Výstava prispela k rozvoju a k podpore teoretických a praktických vedomostí žiakov. 

PaedDr. Lenka Rubinská

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o