.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNa koho to slovo padne

Dňa 17. decembra 2015 sme navštívili divadelné predstavenie Na koho to slovo padne v divadle Astorka v Bratislave. Táto komédia patrí už vyše desať rokov k najhranejším divadelným hrám. Obľúbení herci Marián Miezga, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Róbert Jakab a Vladimír Kobielsky nás pobavili groteskným príbehom piatich mužov, ktorí sú zatvorení v jednej miestnosti.

Základnou rekvizitou sa stáva revolver. Ten, kto ho má, stáva sa pánom situácie a môže vládnuť nad ostatnými. Títo piati muži majú zaujímavú predstavu o moci, každý z nich chce vládnuť po svojom. Revolver sa dostane do rúk mafiána s drsnými spôsobmi, nad ostatnými vládne aj národovec v kroji, ktorý je z Detvy. Revolver sa dostane do rúk aj chudáčikovi so zápalom močového mechúra, aristokratovi a intelektuálovi. Výpoveď autora je zároveň aj výpoveďou doby, v ktorej sa stretávame s nevhodným správaním. Pätica mladých hercov tak roztáča kolotoč gagov a komických situácií.

Po skončení divadelného predstavenia sa s nami herci rozlúčili za búrlivého potlesku. Divadelná hra zožala veľký úspech a priniesla všetkým skvelú zábavu a nezabudnuteľný umelecký zážitok. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie s divadelným prostredím.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o