.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, Levice



Underground (historky z bratislavského metra)

Divadlo GUnaGU je profesionálny súbor alternatívneho typu, ktorý oslovuje predovšetkým mladých ľudí – stredoškolákov a vysokoškolákov. Vekový priemer publika je cca 25 rokov, ale často prichádzajú aj starší diváci. GUnaGU vzniklo roku 1985 a dodnes uviedlo vyše štyridsať pôvodných premiér.

Výrazným znakom hier „Made in GUnaGU“ je humor - miestami čierny a cool, ktorý najlepšie vystihuje hodnotový a citový zmätok začiatku tretieho tisícročia. Aj k najvážnejším témam sa divadlo vyjadruje prostredníctvom humoru, vďaka čomu má z roka na rok čoraz viac divákov, ktorí sú schopní vykúpiť vstupenky na niektoré tituly na mesiac dopredu behom jediného dňa. GUnaGU existuje už devätnásť sezón – toľko bez prerušenia nevydržalo žiadne alternatívne divadlo na Slovensku. GUnaGU nehrá zaprášených klasikov, ktorých vídať ako povinné jazdy v kamenných divadlách. Programovo vytvára autorské hry, písané priamo „na telo“ hercom.

Divadlo takéhoto druhu sme so žiakmi navštívili prvýkrát. Absurdná komédia Underground (historky z bratislavského metra) sa žiakom veľmi páčila a obavy z jej nepochopenia boli zbytočné. Bravúrne herecké výkony, kontakt s publikom a ľahko pochopiteľné texty s minimálnym množstvom expresívnych výrazov boli našim žiakom veľmi blízke.

Divadlo nás milo prekvapilo a v jeho útulných priestoroch sme zažili pekný kultúrny večer. Žiaci si domov odnášali príjemné zážitky.

Mgr. Denisa Tóthová

Fotogaléria

 

 

 

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme

  

Katalóg odborov

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o