Projekt ESF
Meniny
Dnes: Dobroslav
Zajtra: Kristína
Pozajtra: Nataša
Aktuálne projekty
Projekt Podpora pomáhajúcich profesií 3
Erasmus+ KA210 - VET Tvorme spolu!
Národný projekt Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov
Erasmus+ KA1 - Mládež v európskej inklúzii / The Youth in european inclusion
Erasmus+ KA1 - Otvorení pre Európu / Opened for Europe
Erasmus+ KA2 - Rozdelení a predsa spolu / Divided but still together
Erasmus + KA229 „Rozdelení a predsa spolu“ v učebnom odbore hostinský, kuchár, čašník, kaderník
IT akadémia - vzdelávanie pre 21.storočie
Erasmus+ Healthy European Youth
Odborné vzdelávanie a príprava pre trh práce - Švajčiarsko – Slovenský projekt
Kyberšikana
V poslednom období sa čoraz viac diskutuje o kyberšikane nielen medzi odbornou, ale aj laickou verejnosťou. Ide o formu šikanovania prostredníctvom informačno-komunikačných technológií a sociálnych sietí. Práve tie sa stali súčasťou nášho každodenného života.
Nakoľko sa uvedený problém týka predovšetkým stredoškolskej mládeže, rozhodli sme sa, že práve v rámci predmetu informatika sa zúčastníme prednášky, ktorá sa konala dňa 22. októbra 2014 v priestoroch Tekovskej knižnice. Prednášku s názvom KYBERŠIKANA absolvovali študentky IV. KO triedy študijného odboru kozmetik spolu s pani profesorkou informatiky PaedDr. Lenkou Rubinskou. Prednášky sa okrem našich študentiek a učiteľov informatiky z ďalších škôl zúčastnila prevažne odborná verejnosť ako napríklad predstavitelia z Okresného riaditeľstva Policajného zboru, psychológovia a výchovní poradcovia základných a stredných škôl. Prednáška bola zameraná predovšetkým na prevenciu pred kyberšikanou a jej intervenciu. V rámci prevencie sme sa dozvedeli o charakteristických znakoch, o netikete na Internete a sociálnych sieťach a v rámci intervencie sme získali informácie kam, na koho je možné sa obrátiť ako aj o spôsoboch riešenia problému. V rámci prednášky sa uskutočnila diskusia, počas ktorej publikum mohlo klásť svoje zvedavé otázky.
Prednáška prebiehala v neformálnom duchu pod vedením manažéra projektu Zodpovedne.sk a OVCE.sk pána Zdenka Slavíka.
Pán Slavík sa venoval podrobnému opisu kyberšikany a jej prejavov so špeciálnym dôrazom na nebezpečenstvá, ktoré predstavuje pre dospievajúcu mládež. Pri uvedení jednotlivých rizík prezentoval reálne príklady u nás doma i v zahraničí. Svoju prezentáciu dopĺňal autentickými ukážkami z reálneho života a zároveň prítomných poučil o možnosti kde hľadať pomoc v prípade potreby.
Na záver prednášky manažér projektu poskytol cenné rady o bezpečnom a zodpovednom používaní Internetu a nových technológií.
PaedDr. Lenka Rubinská