.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceDeň detí v MŠ

Dňa 31. mája 2013 sa v MŠ na Hviezdoslavovej ulici uskutočnila slávnosť pri príležitosti Dňa detí. Po vlaňajších skúsenostiach, ktoré mali veľmi dobrú odozvu sa žiacka školská rada Strednej odbornej školy rozhodla pripraviť pre deti bohatý program pozostávajúci z prezentácie jednotlivých študijných a učebných odborov.

Svoje zručnosti a vedomosti predviedli kaderníčky, maliari, stolári, odbor kozmetik, čašníci, kuchári a žiaci hotelovej akadémie.
Pre nepriaznivé počasie sa akcia zorganizovala vo vnútorných priestoroch MŠ. Deti sa so svojimi pani učiteľkami presúvali z jednej triedy do druhej. V každej triede sa prezentoval jeden študijný/učebný odbor. Žiaci SOŠ zapájali do svojich činností deti z MŠ.
V triede maliarov a murárov deti so žiakmi stavali hrad, autodráhu a vyskúšali si úlohu maliarov. Mali k dispozícii veľké plátna, na ktoré mohli maľovať ako naozajstní maliari.
V jednej z tried bola postavená koliba a deti si mohli vyskúšať, ako sa správne prestiera, ukladá  príbor a stoluje.
Kaderníčky dievčatám vytvorili rôzne účesy, kozmetičky zas maľovali na tvár dievčatám aj chlapcom rôzne ornamenty a masky. Niektorí si vyskúšali aj lakovanie nechtov na papieri. Deťom sa páčili aj masáže.
Žiaci z odboru hotelovej akadémie pomohli deťom pri práci s cestom. Pomocou formičiek vykrajovali linecké cesto, ktoré si potom dozdobili a upiekli.
V ďalšej triede sa z detí, najmä z dievčat,  stali modelky. Mohli sa prezliecť do pripravených šiat a prejsť sa po móle. Modelky odfotil fotograf a fotku si mohli deti vytlačiť a ukázať rodičom. Vo vonkajších priestoroch MŠ predviedli svoje zručnosti vo flairi dvaja žiaci hotelovej akadémie.   
Spoločnosť deťom po celý čas robil šašo, ktorý deti rozveseľoval a zabával. Toto zábavné doobedie bolo ukončené spoločným spevom na dvore, kde žiaci SOŠ odovzdali deťom dar – bager do piesku, ktorý vlastnoručne zostrojili.
Deň detí malé aj veľké deti oslávili tak, ako sa patrí. Bolo by pekné, keby sa toto podujatie stalo tradíciou. Pani riaditeľka MŠ sa žiakom poďakovala a vyjadrila obdiv.
V pondelok 3. júna sme s rovnakým programom navštívili aj Základnú školu na Ul. sv. Michala. V popoludňajších hodinách  sme sa zabávali s deťmi zo školského klubu. Žiaci mali záujem najmä o maľovanie na tvár a následné fotenie sa.
Už teraz sa tešíme na budúcoročný Deň detí :)

Mgr. Denisa Tóthová

Fotogaléria

Video

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o