.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceBarista Junior 2024

Dňa 20. 3. 2024 sme sa zúčastnili 14. ročníka majstrovstiev Slovenska v príprave kávy BARISTA JUNIOR 2024 v SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch, do ktorej sa zapojilo 26 súťažiacich z 13 škôl z celého Slovenska. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej časti súťažiaci písali vedomostný test, v ktorom mali preukázať svoje teoretické vedomosti, v druhej časti mali predviesť praktické zručnosti prípravy kávy, kávového nápoja a prípravy a výzdoby pracoviska.

V 10 minútovom časovom limite mali pripraviť a vyzdobiť pracovisko a následne v 10 minútovom časovom limite pripraviť 2 porcie espressa, 2 porcie cappuccina, a 2 porcie rovnakého alkoholického nápoja alebo 2 porcie nealko nápoja. Komisári hodnotiacej poroty hodnotili chuťovú kvalitu pripravených nápojov, vyváženosť chuti, harmóniu, arómu, vizuálny dojem nápoja a samotné odprezentovanie prípravy, charakteru a popisu nápoja. Počas prípravy kávy sa hodnotila technika baristu pri práci s kávovarom a mlynčekom, čistota a hygiena na pracovisku, ako aj kreativita, oblečenie a vzťah baristu k obecenstvu.

Našu školu reprezentovali žiačky Natália Porubská a Daniela Pokoraczká z  III.H triedy. Cenu za najlepšie napísaný test získala Natália Pokoraczká. Dievčatám ďakujeme za veľmi peknú reprezentáciu školy a želáme veľa ďalších úspechov v súťažiach. Žiačky na súťaž pripravovala Bc. Dana Mizerákova, MOV.

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o