.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMetodický deň svätý Valentín

Dňa 14. februára 2024 sa na Strednej odbornej škole služieb v Levice konal metodický deň venovaný sviatku svätého Valentína. Žiaci odborov kuchár, čašník, hostinský a hotelová akadémia pod vedením MOV Bc. Gagovej, Mgr. Zacharovej a p. Hríbika mali príležitosť hlbšie sa zoznámiť s témou tohto romantického sviatku.

 

Program tohto špeciálneho dňa zahŕňal nasledovné aktivity:

1. Workshop o príprave valentínskych jedál: Žiaci odboru kuchár sa naučili pripravovať špeciálne valentínske menu. Od romantických predjedál až po sladké dezerty, kuchári sa venovali detailom a kreativite.
2. Dekorácia reštaurácie: Žiaci spoločne vyzdobili reštauráciu v romantickom duchu. Červené srdiečka, kvety a sviečky vytvorili príjemnú atmosféru pre hostí, ktorí prišli na valentínsky obed.
3. Prezentácia o histórii Valentínskeho dňa: Žiaci sa dozvedeli viac o pôvode tohto sviatku a jeho symbolike. Tento metodický deň bol nielen príležitosťou na gastronomické zážitky, ale aj na prejavovanie priateľstva a vzájomnej úcty. Svätý Valentín sa tak stal dňom, kedy sa školská reštaurácia stala miestom, kde sa spájali chuťové poháriky s láskou a radostnou atmosférou.

Celý deň bol plný zábavy, tvorivosti a vzdelávania. Žiaci si odniesli nové inšpirácie a skúsenosti, ktoré im pomôžu v ich budúcej kariére kuchárov a čašníkov.

Mgr. Andrea Zacharová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o