.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, Levice„ Ukáž čo vieš“ 2023 v odbore kaderník a vizážista

Jedinečná kadernícko - vizážistická súťaž o Zlaté nožnice ktorej sa zúčastnili naši žiaci Simonka Salajová II.C a Tímea Obertíková III.B triedy v kadegorii svadobný komerčný účes, sa uskutočnila prezenčne 10. novembra 2023 v priestoroch Incheba EXPO, Medzinárodný veľtrh kozmetiky a kaderníctva Interbeuty. Pre účastníkov a divákov bol pripravený  bohatý program, vlasové kreácie, napätie, dravá súťaživosť a konkurenčný boj v štýle fair play.

Na akcii ZLATÉ NOŽNICE nechýbali ani známe osobnosti zo sveta šoubiznisu Polat Elalmis prezident Združenia kaderníkov a vizážistov Slovenska 8. ročník súťaže mladých talentovaných žiakov stredných odborných škôl sa uskutočnil pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Súťaž bola verejnou prehliadkou ukážky úspechov mladých budúcich kaderníkov a vizážistov.Devízou súťaže bolo zapojenie známych osobností profesionálnych kaderníkov a vizážistov do pozícií odborných hodnotiteľov. Žiaci stredných odborných škôl denného a pomaturitného štúdia z celého Slovenska sa predstavili v priestoroch Incheby EXPO na Medzinárodnom veľtrhu kozmetiky INTERBEAUTY v Bratislave. Náročné zadania pripravili odborníci z praxe.V zmysle Smernice Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR č. 23/2017 o súťažiach, vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR súťaž v odborných zručnostiach Skills Slovakia pod názvom Súťaž o Zlaté nožnice „Ukáž, čo vieš“, ktorá je určená žiakom stredných škôl denného štúdia a žiakom pomaturitného štúdia. Štátny inštitút odborného vzdelávania v spolupráci s hlavným organizátorom súťaže - Združenie kaderníkov a vizážistov Slovenska, schválil 8. ročník súťaže v zameraní na odbor kaderník a vizážista a zodpovedá za obsah a plnenie Organizačno-technických pokynov v školskom roku 2023/2024.

Súťaž bola zameraná na praktické vedomosti a odborné zručnosti v kategórii žiaci a dospelí v štyroch témach:

1. téma: Trend cut – dámsky trendový strih jeseň - zima 2023

2. téma: Komerčný svadobný účes

3. téma: Moderný pánsky strih – voľná téma bez kritérií

4. téma: Babie - vizáž

 Odborná komisia bola zložená z profesionálov z danej oblasti, a hodnotila  technickú a estetickú zložku zručnosti zadaných úloh. Hodnotilo  sa  podľa medzinárodných pravidiel a kritérií smernice OMC. Víťazi získali vecné ceny od sponzorov a partnerov súťaže.

Bc. Žaneta Botková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o