.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceSen noci svätojánskej

Dňa 10. mája 2023 sme sa vybrali do divadla. Navštívili sme naše obľúbené divadlo Astorka v Bratislave. Tentokrát sme si vybrali divadelnú hru Sen noci svätojánskej. Je to najznámejšia Shakespearova komédia, ktorá prináša skvelú zábavu, výborné herecké príležitosti, vtipné scény a humorné situácie.

Milostný štvoruholník (Róbert Jakab, Rebeka Poláková, Juraj Kemka, Sarah Arató) predstavuje mladú, čistú a naivnú lásku. Ich protipólom je očarenie panovníka (Vlado Černý) mladou vílou (Bronislava Kováčiková) a manželstvo kráľa a kráľovnej elfov a víl (Peter Šimun, Marta Sládečková).  Príbeh sprevádza komická skupinka, ktorá nacvičuje  divadlo (Boris Farkaš, Lukáš Latinák, Marián Miezga, Matej Landl, Ady Hajdu, Marián Labuda ml.). Za všetkými tými čudnými udalosťami stojí Puk (Miroslav Noga) s kúzlami, čarami a zázrakmi, ktoré ovplyvňujú pozemský i božský svet. Príbeh nás privádza do orientálneho prostredia hotela, na čarovné miesta tajomného lesa, kde žijú elfovia, víly a bytosti, ktoré sú pre ľudské oko neviditeľné.

Divadelná hra zožala veľký úspech a priniesla všetkým skvelú zábavu a nezabudnuteľný umelecký zážitok. Už teraz sa tešíme na ďalšie návštevy divadelných predstavení v budúcom školskom roku.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o