.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceMladý Európan 2023

Dňa 25. apríla 2023 sa žiaci III. ročníka hotelovej akadémie – Bibiána Kasalová, Peter Petráš a Boris Adamec zúčastnili regionálneho kola vedomostnej súťaže Mladý Európan v Komárne.

Záštitu nad súťažou prevzal podpredseda Európskej komisie pán Maroš Šefčovič. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Nosnými oblasťami pre tento rok boli Európsky rok zručností 2023, podpora digitálnej gramotnosti a boj proti dezinformáciám, programy EÚ pre mladých ľudí a priority Európskej komisie pod vedením Ursuly von der Leyen.

Podmienkou účasti tímu na regionálnom kole súťaže bolo odovzdanie stručného projektu o krajine aktuálne predsedajúcej Rade Európskej únie, teda o Švédsku alebo o Španielsku, krajine, ktorá bude predsedníckou krajinou v druhej polovici roka 2023. Náš tím si vybral projekt o Švédsku.

Súťažne družstvá si zmerali svoje vedomosti v troch kolách. Prvé tvoril vedomostný test, druhé kolo jazyková tajnička a tretie pozostávalo z prezentácie zameranej na osobnosti, dominanty a symboly Európskej únie. Zmenou v tomto roku bol postup všetkých tímov do 3. kola.

V silnej konkurencii 11 družstiev obsadili pekné 3. miesto. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Blanka Chubanovová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o