.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceOsvienčim - Krakov - Wieliczka

V dňoch 3. – 4. apríla  sme absolvovali poznávací zájazd Osvienčim – Krakov – Wieliczka. Cieľom prvej časti exkurzie bolo priblížiť žiakom udalosti z obdobia II. svetovej vojny, týkajúce sa deportácií obyvateľov židovskej národnosti do koncentračných táborov. O sile zážitku vedia svoje určite všetci, ktorí toto miesto už navštívili. Samotný tábor, jeho pochmúrna atmosféra, predmety pripomínajúce konkrétne ľudské osudy a informácie, ktoré sme sa dozvedeli aj v nás  silno zarezonovali.  

V popoludňajších hodinách si študenti mohli pozrieť staré kráľovské mesto Krakov, do ktorého sme sa vrátili aj nasledujúci deň. Krakov je najnavštevovanejšie poľské mesto. Žiaci si užili aj jeho čarovnú večernú atmosféru. Parkovali sme pri najvýraznejšej dominante tohto mesta, pri hrade Wawel, ktorý bol dlhé roky sídlom poľských kráľov. Pozreli sme si aj hlavné námestie – Rynek Glówny, na ktorom stojí výrazná budova tržnice – Sukiennice. V jej blízkosti sa nachádza aj Mariánsky kostol, druhý najvýznamnejší kostol Krakova.

Posledným bodom programu bolo ďalšie zaujímavé miesto. Navštívili sme Soľnú baňu vo Wieliczke, ktorá je zaradená medzi svetové pamiatky UNESCO. V hĺbke 135 m sme prešli 3,5 km trasu, na ktorej sme mohli obdivovať krásne sochy, miestnosti a niektorí neodolali a ochutnali aj steny soľnej bane. Pre všetkých to bol neopakovateľný zážitok.

Mgr. Denisa Tóthová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o