.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceSplnený sen

Obletieť svet a dostať za to atraktívny plat, spoznať nových priateľov a mať skvelé zážitky? Znie to ako práca snov, ale pre Matúša sa tento sen zmenil na skutočnosť.

Aká bola jeho cesta k vytúženej uniforme nám prišiel porozprávať dňa 9. februára 2023. Začínal lietať so spoločnosťou Ryanair, dnes je na palube lietadla spoločnosti Wizz Air. Kým sa tam však dopracoval, musel prejsť náročnú cestu od jazykovej prípravy až po zvládnutie všetkých situácií, na ktoré musí byť v oblakoch pripravený – od prvej pomoci po prípadnú evakuáciu pasažierov.

Jeho rozprávanie bolo pútavé, zaujímavé a žiaci mali možnosť získať nové informácie. Matúš kládol dôraz na cudzie jazyky, ktoré sú v dnešnom svete veľmi dôležité a bez dokonalej znalosti angličtiny by túto prácu nikdy nezískal. Rozpútala sa živá diskusia a tak otázky striedali Matúšove odpovede.

Túto príležitosť si nenechala ujsť ani jeho bývala triedna profesorka Zlatka Cibulová, ktorá neváhala a sadla do auta, aby sa so svojím obľúbeným žiakom stretla.

Vždy veľmi radi privítame bývalých žiakov, najmä keď sa prídu pochváliť svojimi úspechmi a snažia sa motivovať terajších žiakov.

Mgr. Blanka Chubanovová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o