.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceValentínsky bufet

Láska je súčasťou každého z nás. Celý život jej venujeme značnú pozornosť. V jeden špecifický dátum sa však okolo nej točí celý svet. 14. február je totiž dňom sv. Valentína a zamilovaní  si pripomínajú svoju lásku rôznymi spôsobmi takmer na celom svete.

Podľa kresťanskej tradície bol sv. Valentín  kňazom a lekárom. Podľa legendy, keď sa cisár Klaudius rozhodol zrušiť manželstvo, pretože podľa jeho názoru ženatí muži nevykazovali v armáde také dobré výsledky ako slobodní, Valentín potajomky sobášil zamilovaných, za čo bol zatknutý a kruto potrestaný. Klaudius ho dal verejne popraviť.

Sviatok sv. Valentína je príležitosťou drobným darčekom anonymne prejaviť svoju náklonnosť k obdivovanej osobe, ale aj možnosťou opätovne vyjadriť priazeň blízkym - manželke, manželovi, rodičom, súrodencom, priateľom, kolegom.

A keďže všetci dobre vieme, že láska ide cez žalúdok, členovia školského parlamentu sa v tento deň rozhodli spestriť školské prestávky valentínskym občerstvením. V ponuke boli vafle so šľahačkou, ovocný špíz, banánové pokušenie, srdiečkový perník, slané srdiečka a ovocný čaj.

Výťažok z predaja školský parlament venoval OZ Šťastný domov, ktoré prevádzkuje útulok v Leviciach.

Mgr. Denisa Tóthová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o