.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceDivadlo očami Chiary

Dňa 22.11.2022 sme navštívili divadlo GunaGu, ktoré sa nachádza v Bratislave. Svet internetu vie byť zábavné miesto, kde sa veľa naučíme, ale zároveň je aj veľmi nebezpečným miestom pre nás všetkých. Okrem toho, že internet bol vytvorený hlavne na podporu a rozvoj ľudí, niektorí z neho spravili temné miesto. Svedčí o tom aj divadelná hra Youtuberi s podtitulom Ó božský internet, ktorej sme mali možnosť sa zúčastniť.

V nákupnom centre sme okúsili predvianočnú bratislavskú atmosféru, ktorá bola už v plnom prúde.    Nespočetné množstvo maličkých obchodíkov, ktoré čakali na svojich zákazníkov boli krásne vyzdobené. Spolu s tichou vianočnou hudbou tvorili tú pravú predvianočnú náladu.

Po nákupoch sme sa presunuli do divadla. Pomaly sme sa pousádzali a predstavenie mohlo začať.  

Išlo o predstavenie zo sveta internetu, YouTubu a jeho hviezd. Vystupoval v ňom najznámejší PewDiePie (Youtuber), ktorý je slávny tým, že komentuje to, ako hrá hry. Okrem iného sme zažili  slovenského GogomanTv. Videli sme aj českú rodinku, v ktorej má každý svoj YouTube kanál, na ktorom natáčajú videá. No najväčšou hviezdou je ich deväťročný syn Risha. Ocitli sme sa v najtemnejšom svete internetu v tzv. Darkwebe a Deepwebe. Rôzne krátke scénky chytili mnohých za srdce. Boli trefné a vedeli dobre pobaviť.

Aké bolo ponaučenie z tohto predstavenia? Na internete dnes nájdeme naozaj všetko. Od receptov na večeru, zábavných videí, žiaľ, aj negatívne stránky. Je dôležité si uvedomiť, koľko voľného času trávime tým, že scrolujeme bezcieľne na sieťach namiesto toho, aby sme sa venovali niečomu užitočnejšiemu. Je dôležité si uvedomiť, že sociálna sieť nie je reálne miesto, kde sa ukazuje všetko. Sociálne siete nevidia naše trápenie a naše zlé stránky. Šťastná fotka na sociálnej sieti ešte neznamená skutočné šťastie v reálnom živote.

Vzniká závisť, depresie, zlé nálady, ktoré spôsobuje tento svet. Je dobré si uvedomiť, že žijeme pre túto danú chvíľu, preto treba žiť naplno, venovať sa našej rodine, kamarátom, užívať si svet okolo nás, užívať si momenty strávené s blízkymi. Žiť v prítomnosti pre danú chvíľu, pretože takú chvíľu už nikdy nezažijeme. Každý jeden deň je úplne iný, výnimočný. Každý deň máme možnosť urobiť veci inak, lepšie. Máme čas si uvedomiť a prehodnotiť, ako sme naložili so všetkým, čo máme a či sme urobili naozaj maximum pre to, aby sme o pár rokov boli hrdí na to, čo sme v živote dosiahli. A dosiahneme to jedine tak, že si budeme pozerať do očí zoči-voči, nie cez písmenká.

Chiara Bongilajová, I.C

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o