.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceVINŠUJEME VÁM

     Ľudové zvyky a tradície oddávna ovplyvňovali život našich predkov. Každý región, ba dokonca každá obec mala svoje špecifické zvyklosti. Tekovský región nie je výnimkou, skrýva v sebe nádherné čaro ľudových zvykov a tradícií. 13. decembra 2022 sa žiaci našej školy zúčastnili vianočného vystúpenia s názvom VINŠUJEME VÁM v podaní folklórneho súboru TEKOVAN v zaujímavej spolupráci s Anastasijou Meleneovou, ktorá vytvára z piesku nádherné obrazy.

     Prostredníctvom programu sme si pripomenuli predvianočné obdobie, ktoré začína už v novembri. Mali sme možnosť preniesť sa do minulosti a pozrieť si zvyky, tradície a obyčaje, ktoré sa spájajú s najkrajšími sviatkami roka – s Vianocami. Program nám dal možnosť v tomto uponáhľanom čase trochu sa pozastaviť, pookriať, vypočuť si nádherné ľudové piesne a v neposlednom rade obdivovať krásu a čaro nádherného tekovského kroja.

     Sme radi, že ani v súčasnosti sa nezabúda na odkaz našich predkov, na vianočné zvyky, tradície a obyčaje, ktoré boli a sú aj naďalej súčasťou našej ľudovej kultúry.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o