.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceErasmus + KA229 „Rozdelení a predsa spolu“ 3. vzdelávacia aktivita v učebnom odbore hostinský

Projekt Erasmus + pod názvom „Rozdelení a predsa spolu“ je spoločným medzinárodným projektom VoŠ, SPŠ a Strednej odbornej školy remesiel a  služieb v Strakoniciach, ktorá je koordinátorom projektu a  Strednej odbornej školy služieb v Leviciach, ktorá je jediným partnerom projektu. Realizácia projektu pokračovala absolvovaním vzdelávacej aktivity C 2 na našej škole v priebehu 11. 10. - 19. 10. 2021.  Na Slovensko pricestovali z partnerskej školy z  Českej republiky, do Strakoníc 7 žiačok, čisto dievčenská skupina. 4 žiačky z učebného odboru kuchár čašník  II. ročník , 3 žiačky učebného odboru kaderník III. ročník.

Slovensko český tím žiakov počas aktivity C 3  pripravoval spoločné receptúry pokrmov, v poňatí českej kuchyne pripravili menu Čočková polévka, Špekové knedlíky se zelím a uzeným masem, Kuřecí vývar s masem a celestýnskými nudlemi, Pivovařský tokáň s vařeným bramborem. Slovenskú kuchyňu reprezentovali pokrmy Pórová polievka s jablkami, Baraní guláš s domácim chlebom, Držková polievka, Slivkové gule s makom. V priebehu vzdelávacej aktivity C 3 zdokumentovala prácu žiakov na projekte aj regionálna televízia, čím sa zviditeľnila verejnosti mesta prebiehajúca aktivita na SOŠ služieb v Leviciach a kuchárske umenie žiakov. V priebehu aktivity žiaci z ČR absolvovali aj vyučovacie hodiny odborných predmetov, kde sa zapojili predstavením spôsobu učenia sa podľa ich školského vzdelávacie programu. S našimi žiakmi si navzájom porovnali, aké zhodné a odlišné odborné predmety sa učia, ako prebieha záverečná skúška na SOŠ služieb Levice a SOŠ řemesel a služeb Strakonice. Počas trvania aktivity C 3 prebiehali aj poobedňajšie aktivity ako návšteva rôznych gastronomických prevádzok v okrese Levice a pozorovanie a porovnávanie ponuky pokrmov, servis a receptúr pokrmov, vystupovanie a komunikácia slovenskej obsluhy,  barmanská show a miešanie nápojov s absolventami školy,   prehliadka Bojnického zámku, Domu ilúzií a zoologickej záhrady, návšteva Topolčianok, zámku a národného žrebčína aj so sprievodcom. Zároveň sme žiakov zo Strakoníc predstavili aj mesto Levice, navštívili sme Tekovské múzeum,  hostia z Českej republiky boli na prijatí u primátora a viceprimátora mesta Levice,  ktorí sa s hosťami porozprávali o Leviciach, krátkej histórii a súčasnosti mesta, kultúre a priemysle mesta.  Hostia predstavili svoje mesto  Strakonice, históriu, súčasnosť, predstavili formou prezentácie aj svoju školu.

PaedDr. Iveta Pomothyová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o