.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNové techniky v melírovaní vlasov

V dňoch 25. a 26.10 sa v našom kaderníckom salóne  konalo školenie s názvom „Nové techniky v melírovaní vlasov“. Zúčastnili sa ho žiačky prvého a druhého ročníka v odbore kaderník. Cieľom školenia bolo oboznámiť žiačky a zároveň im aj prakticky ukázať nové techniky ako je Balayage tupírovacou technikou, Balayage takzvanou „Air touch“ technikou, a tiež „Freestyle“ Balayage.

Čo to vlastne tá  balayage je?
Je to technika zosvetlovania vlasov postavená na špeciálnom nanášaní farby. Líši sa od klasického melíru či ombré najmä tým, že konečný efekt vyzerá veľmi prirodzene. Vlasy pôsobia akoby mierne „vytiahnuté“ slnkom.

Tupírovacia Balayage spočíva v tom, že sa jednotlivé pramene vlasov od korienkov natupírujú, aby tak konečný výsledok pôsobil veľmi prirodzene.

Pri „Air touch“ technike ide o vyfúknutie určitej časti prameňa vlasov pomocou fénu. Následne sa vlasy zosvetlia do požadovaného odtieňa. Je to však časovo najnáročnejšia metóda. Technika „Freestyle“ Balayage je zase pomerne rýchla technika, kedy sa vlasy rozdelia do niekoľkých vrkočov, ktoré sa natupírujú a následne zosvetlia do požadovaného odtieňa. Táto technika je podobná s technikou zosvetlovania vlasov “ Ombre“.

Počas celého školenia žiačky pracovali s vlasovou kozmetikou Hair company profesional.

Bc. Jarmila Óváriová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o