.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePoznaj svoju vlasť

Slovensko ponúka stovky nečakaných zaujímavostí a tajomstiev takmer v každej obci, či mestečku, na kopcoch aj v dolinách. Je to krajina kontrastov, ktorá sa nám mení pred očami. Máme hrady, zámky, jaskyne, štíty, bohaté tradície, o ktorých mnohí ani nevedia.

Spoznávať Slovensko sa rozhodli aj žiaci našej školy, a to prostredníctvom vedomostnej súťaže „Poznaj svoju vlasť“. Súťaž  každoročne pripravuje miestny odbor Matice slovenskej v Leviciach.  Má tri okruhy – literatúra, história a príroda. Našu školu 13.10. 2021 reprezentovali žiačky III.H – Aurélia Víťazová a Lenka Libutková a žiak III.KG – Mojmír Bezák. Hoci sa žiaci pripravovali, faktograficky orientované testy im dali zabrať. Prvenstvo tentokrát neobhájili, ale aspoň si otestovali svoje vedomosti o Slovensku. Ďakujem im za reprezentáciu našej školy.

Mgr. Blanka Chubanovová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o