.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceNávšteva Tekovskej knižnice v Leviciach

„Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom.”

Charles William Eliot

   V dňoch 5. a 6. októbra navštívili žiaci študijných odborov (I. KGO, II. KGO, IV. H, I. N) Tekovskú knižnicu v Leviciach v rámci predmetu slovenský jazyk a literatúra. Hodina v knižnici bola zameraná na knižnično – informačnú a knihovnícko – bibliografickú výchovu. Žiaci mali možnosť zopakovať si učivo o získavaní a spracovaní informácií v príjemnom prostredí knižnice. Knihovníčky oboznámili žiakov s činnosťou knižnice a s podujatiami, ktoré každoročne organizuje.

   Študenti sa naučili pracovať s on-line katalógom, v ktorom môžu hľadať tituly z knižničného fondu. Okrem výpožičiek kníh ponúka knižnica aj iné služby, napríklad prezenčné výpožičky zbierok zákonov a literatúry z príručnej knižnice, výpožičky novín a časopisov, bibliograficko-informačné služby, rezervovanie knižničných dokumentov. Okrem toho ponúka informačnú výchovu a exkurzie, prístup na internet, ako aj konzultačné a poradenské služby.

   Netradičná hodina v prostredí Tekovskej knižnice v Leviciach má dobrú odozvu nielen u žiakov, ale aj u pracovníkov knižnice, pretože sa tým zvyšuje počet čitateľov, ktorí využívajú služby knižnice.

Mgr. Jana Hríbiková

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o