.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceVianočná Viedeň

Od polovice novembra do Vianoc sa najkrajšie miesta Viedne premenia na rozprávkové vianočné trhy. Vôňa vianočného punču, pečené gaštany, medovníky či karamelové jabĺčka neodmysliteľne patria k pravej vianočnej nálade, ktorú sme si 3. decembra 2019 vychutnali aj my.

Toto úžasné mesto s bohatou históriou ponúka vianočné kúzlo na niekoľkých trhoch, ktoré majú svoju neopakovateľnú charizmu. Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru sme zažili na Christkindlmarkt, najväčších a najznámejších vianočných trhoch vo Viedni. Konajú sa každoročne na Radničnom námestí na hlavnej Okružnej triede  medzi radnicou a divadlom Burgtheater. Čaro adventu v priestoroch radnice i pred ňou sa z diaľky hlásilo  jasne osvetlenou “Anjelskou alejou” a zdobenými vstupnými bránami do parku medzi parlamentom a Viedenskou univerzitou. 150 stánkov tu ponúkalo rôzne výrobky – od jedla, punču, vareného vína po vianočné ozdoby a doplnky. Obrovské klzisko lákalo každého obuť si korčule a brázdiť po ľade.

Naplnení vianočnou atmosférou a riadne uzimení sme si s radosťou sadli do vyhriateho autobusu a tešili sme sa opäť domov. Cestu nám spríjemnil pán šofér, ktorý svojou „diskotékou“ rozospieval a roztancoval celý autobus.

Mgr. Jana Pástorová

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o