.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceEurópsky deň jazykov

Dňa 26. septembra sa každoročne oslavuje Európsky deň jazykov, ktorý bol vyhlásený Radou Európy v roku 2001. Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania. Pri príležitosti tohto dňa sú v Európe usporiadané rôzne podujatia a aktivity, napríklad súťaže, besedy, kvízy, televízne a rozhlasové programy, jazykové kaviarne. Na našej škole sme aj tento školský rok zorganizovali podujatie k  Európskemu dňu jazykov. Učitelia cudzích jazykov vytvorili tematické infopanely o tomto výnimočnom dni, o jazykoch, ktoré sa vyučujú na našej škole  a v spolupráci so školskou reštauráciou sme pripravili špeciálny tematicky ladený jedálny lístok zameraný na národné jedlá krajín, ktorých jazyky sa učíme.

Mohli sme si pochutnávať na ruskej kuchyni – ruský boršč, ďalej sme mali možnosť ochutnať  jedlo z nemeckej a anglickej kuchyne – marhuľovú polievku a vyprážanú rybu s hranolkami.  K tomuto dňu učitelia cudzích jazykov  pripravili pre študentov jazykový kvíz.

Celý „Európsky deň jazykov“ sa viedol v pokojnej, „kulinárskej“ a jazykovej atmosfére a za všetkých zúčastnených môžeme skonštatovať, že splnil svoj účel a určite aj naše očakávania.

Ing Anna Frimm

Fotogaléria

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o