.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePríbeh nekončí...

Môj príbeh nekončí, ja ďalej hrám

a padám viac než vstávam.

Svoju dušu dám na misku prázdnych váh                   

Ještě nekončím, já jedu dál

a rvu se za svý práva

                                   a nosím štěstí své po kapsách... 

Čítať ďalej...

Deň mlieka

Spolupráca je často základ úspechu. Obzvlášť to platí pri remeslách v gastronómií. To, že tvoríme zohratý tým, sme si potvrdili 21.5.2024 pri organizovaní Dňa mlieka. Vďaka pani majsterke Bc. Mizerákovej a žiakom triedy III.C vznikla nádherná výzdoba našej jedálne, ktorá sa niesla vo vidieckom duchu.

Čítať ďalej...

Bláznivé drinky

Medzitriedna súťaž „Bláznivé drinky“ sa konala 16. 5. 2024 v Reštaurácii SOŠ služieb.

Súťaže sa zúčastnili žiačky z učebných (III.A) a študijných odborov (II.H)

 

Kritéria súťaže:

-    Dodržanie časového limitu 6 minút
-    Nealkoholický drink
-    Dôraz na príbeh a filozofiu nápoja, jeho chuť, vôňu a vzhľad a tiež na techniku práce

Čítať ďalej...

Produktívne práce žiakov odboru "Murár"

V mesiacoch apríl a máj žiaci I. a III. ročníka učebného odboru murár pracovali v rámci odborného výcviku na rekonštrukcii časti chodby v budove ,,A“ našej školy. Naučili sa odstrániť zo steny starú maľbu a uvoľnenú omietku, pripraviť podklad pod rôzne druhy omietok, urobiť jadrovú, štukovú a sadrovú omietku. Na nových omietkach zrealizovali maľby a nátery.

Čítať ďalej...

Práca žiakov odboru stolár - Multimediálna skriňa

Žiaci III.D vyrobili multimediálnu skrinku na tablety. Práca bola pomerne náročná, nakoľko skrinka má dvojitý chrbát a nachádza sa v nej 18 políc na tablety, na vrchnej časti sú uložené skladacie dvierka na klavírový pánt. Skrinka má na spodnej časti namontované nastaviteľné nožičky, aby bolo možné nastaviť ju do vodorovnej polohy. Vrchná časť skrinky obsahuje priestor na notebook, dvierka sú zabezpečené dvoma zámkami a spodné dvierka jedným zámkom.

Čítať ďalej...

Školský turnaj v boxe

Dňa 15.5.2024 sa historicky prvýkrát konal školský turnaj v boxe  na základe iniciatívy našich žiakov. Turnaja sa zúčastnilo 10 chlapcov. Nakoľko sa takmer všetci súťažiaci venujú vo svojom voľnom čase tomuto športu, stretnutia boli na solídnej športovej úrovni. Rozhodovania sa ujali naši vynikajúci boxeristi bratia Roman a Samo Horváthovci, ktorí žnú úspechy na medzinárodnej scéne a vzorne reprezentujú nielen našu školu, ale aj mesto Levice. Najlepšie si počínal Daniel Girba z 2. C, na druhom mieste sa umiestnil Michal Mižikár z 1. H a tretí skončil Adam Boldiš z 3 .H triedy.

Čítať ďalej...

Hontiansky súdok

Hontiansky súdok je súťaž amatérskych vinárov prevažne z regiónu Hont, ktorú od roku 2010 organizuje pár vinárskych nadšencov z Dudiniec. Od roku 2013 je rozšírená aj o súťaž profesionálnych vinárov Hontu. Záštitu nad celým podujatím prevzali Kúpele Dudince, a.s.. Tak isto už od štvrtého ročníka sa súťaž organizuje v priestoroch hotela Minerál v centre Dudiniec. Toto prostredie očarí každého nového degustátora, ale aj návštevníka verejnej degustácie.

Čítať ďalej...

Levické poľovnícke dni - obsluha

Zimný štadión v Leviciach sa zaplnil v dňoch 9. 05. 2024 – 12. 05. 2024 návštevníkmi. Levické poľovnícke dni sa tu konali už po štvrtýkrát, keďže štadión poskytuje dostatok miesta na všetky plánované aktivity. Poľovníci pripravili pre návštevníkov výstavu, súťaž výtvarných a literárnych prác, poľovnícky majáles, ukážky vábenia zveri, prezentáciu sokoliarov a poľovníckej kynológie a ďalšie zaujímavé podujatia.

Čítať ďalej...

Poľovnícke dni - príprava občerstvenia

   V dňoch 9.-11. 5. 2024 sa žiaci z tried I.A, I.B, I.H, II.H a III.H podieľali na príprave občerstvenia na Levické poľovnícke dni. Žiaci pod vedením pani majsteriek Adamóovej a Gagovej pripravili rozmanité pokrmy teplej a studenej kuchyne.

Čítať ďalej...

Súťaž v príprave kysnutého cesta

Dňa 7. 5. 2024 sa žiaci III.C triedy zúčastnili medzitriednej súťaže v príprave kysnutého cesta. Súťažili piati žiaci, z toho dvaja chlapci a tri dievčatá:

Patrik Banda - Kakaové šišky

Jakub Cesnek - Pizza

Lenka Danišová - Osie hniezda

Erika Madarásová - Parené buchty

Miriam Pilinská - Bratislavské rožky

Žiaci si pripravili receptúry, pracovali samostatne. Výsledkom boli slané a sladké špeciality z kysnutého cesta. Keďže hotové výrobky boli veľmi chutné, komisia nevedela vybrať jedného víťaza. Zodpovedná pani majsterka Bc. Oľga Gagová všetkých súťažiacich pochválila a poďakovala im za účasť.

Bc. Oľga Gagová

Fotogaléria

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o