.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceAko mi drogy a alkohol zmenili život

Občianske združenie NELEGÁL bolo zaregistrované na Ministerstve vnútra dňa 27.04.2000. V rámci tohto združenia vzniklo v decembri 2001 Resocializačné stredisko Šurany – Okomáň, ktoré sa nachádzalo v malom rodinnom dome na samote. Neskôr bola zrekonštruovaná budova bývalej školy na Novom Svete pri Šuranoch a od roku 2015 funguje komunita výlučne na Novom Svete.

Čítať ďalej...

Orientácia na trhu práce

Pracovný trh sa mení v globálnych i našich miestnych podmienkach veľmi rýchlo. Veľa sa hovorí o prognózach automatizácie, nedostatku pracovnej sily, ale naopak aj o nedostatku práce pre všetkých. Ako sa na bližšiu i vzdialenejšiu budúcnosť môžeme pripraviť a ako sa správne orientovať na trhu práce nám priblížili pracovníčky ÚPSVaR v Leviciach.

Čítať ďalej...

Cesta do krajiny zázrakov

Február je mesiacom plesov, všade to hýri farbami, krásnymi róbami, dobrou hudbou. Nebolo tomu inak ani u nás. Dňa 10. 2. 2023 žiaci IV.ročníka hotelovej akadémie usporiadali pre svojich spolužiakov ples, prostredníctvom ktorého nás preniesli do krajiny zázrakov. Už názov plesu, Cesta do krajiny zázrakov, evokoval niečo nové, tajomné. Prítomní vchádzali do sály kľúčovou dierkou a ocitli sa v imaginárnom lese plnom kvetov a svetielok.

Čítať ďalej...

Splnený sen

Obletieť svet a dostať za to atraktívny plat, spoznať nových priateľov a mať skvelé zážitky? Znie to ako práca snov, ale pre Matúša sa tento sen zmenil na skutočnosť.

Aká bola jeho cesta k vytúženej uniforme nám prišiel porozprávať dňa 9. februára 2023. Začínal lietať so spoločnosťou Ryanair, dnes je na palube lietadla spoločnosti Wizz Air. Kým sa tam však dopracoval, musel prejsť náročnú cestu od jazykovej prípravy až po zvládnutie všetkých situácií, na ktoré musí byť v oblakoch pripravený – od prvej pomoci po prípadnú evakuáciu pasažierov.

Čítať ďalej...

Valentínsky bufet

Láska je súčasťou každého z nás. Celý život jej venujeme značnú pozornosť. V jeden špecifický dátum sa však okolo nej točí celý svet. 14. február je totiž dňom sv. Valentína a zamilovaní  si pripomínajú svoju lásku rôznymi spôsobmi takmer na celom svete.

Čítať ďalej...

Krajské kolo Olympiády ľudských práv

Ľudské práva sú  neodňateľné oprávnenia, ktoré prináležia každému a zaručujú rovnosť, bezpečnosť, dôstojnosť a slobodu v spoločnosti.

Krajské kolo Olympiády ľudských práv sa konalo prezenčne na Gymnáziu vo Vrábľoch.  Dňa 9.2. sa zišli študenti 34 stredných škôl, aby svojimi vedomosťami a názormi presvedčili odbornú porotu, že problematika ľudských práv im je veľmi blízka.

Čítať ďalej...

Baileys Coffee CUP 2023

14. februára 2023 sme sa zúčastnili odbornej súťaže zručnosti baristov Baileys Coffee CUP 2023, ktorú organizovala SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Do súťaže sa zapojilo 31 súťažiacich  z celého Slovenska. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej časti súťažiaci písali vedomostný test  o téme súťaže a o káve, baristike. V druhej časti predviedli praktické zručnosti v príprave kávy, kávového nápoja, úprave pracoviska, vo výzdobe stola.

Čítať ďalej...

Kyberšikana

     Kyberšikana je forma šikanovania realizovaná prostredníctvom informačno-komunikačných technológií a sociálnych sietí, ktoré sa stali súčasťou  nášho každodenného života. Je jedným z najčastejších negatívnych javov, objavuje sa najmä medzi mladistvými.

Čítať ďalej...

Biela zima

     Biela zima s nami letí na saniach, my z tej rýchlej jazdy nemávame strach... Známou  zimnou piesňou sa začala dňa 31. januára 2023 novoročná akadémia BIELA ZIMA, ktorú žiaci pripravili pre spolužiakov a pedagógov ako malý darček k novému roku. Priniesla nám trochu bielej zimy do každodenných dní.

Čítať ďalej...

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

Ďakujeme, že ste nám pomohli urobiť Vianoce
tisícom seniorov na Slovensku krajšími
a naplnenými láskou.
Z celého srdca Vám prajeme, aby sa všetko dobro
a láska, ktoré ste zabalili do krabíc,
k Vám vrátili stonásobne.
V mene celého organizačného tímu a našich
250 dobrovoľníkov Vám prajeme
šťastné a veselé Vianoce
a úspešný vstup do Nového Roku 2023!

Čítať ďalej...

Partneri

op vzdelavanie


Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o