.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LevicePo stopách minulosti

Skvelé dva dni poznávania Krakova, Wieliczky a Oswienčimu zažili žiaci našej školy v dňoch 4. – 5. apríla 2019. Krakov je druhé najväčšie mesto Poľska, postavené na obidvoch brehoch rieky Visly. Má bohatú históriu. Kedysi bol totiž hlavným mestom Poľska a korunovali tu väčšinu poľských kráľov. Mnohí turisti považujú Krakov za najkrajšie európske mesto. Monumentálne Hlavné námestie - Rynek glowny, ktorý je najväčším stredovekým námestím na svete, pôvabný kráľovský zámok Wawel i bývalé židovské mesto Kazimierz ročne lákajú tisícky návštevníkov.   Z Krakowa sme sa presunuli do Wieliczky, kde je jedna z najstarších svetových soľných baní. Fungovala už v 13. storočí a je zapísaná v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Čítať ďalej...

Mladý Európan 2019

Zastúpenie Európskej komisie a 10 regionálnych informačných centier Europe Direct vyhlásili tento rok už štrnásty ročník celoslovenskej súťaže Mladý Európan. Záštitu nad súťažou v roku 2019 prevzal vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku pán Ladislav Miko. Partnerom súťaže je Úrad vlády SR.

Čítať ďalej...

Exkurzia na Okresnom súde v Leviciach

Dňa  28.marca  2019 sa v rámci vyučovacieho predmetu PRÁVNA NÁUKA konala odborná exkurzia na Okresnom súde v Leviciach. Zúčastnili sa jej študenti III. KL triedy študijného odboru kozmetik a II.N triedy odboru podnikanie v remeslách a službách.

Čítať ďalej...

Barista Junior 2019

Dňa 19. – 20. 3.2019 sme sa zúčastnili súťaže 11. ročníka majstrovstiev Slovenska v príprave kávy BARISTA JUNIOR  2019 v SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch, do ktorej sa zapojilo 15 súťažiacich z 10 škôl z celého Slovenska. Súťaž pozostávala z dvoch častí. V prvej časti súťažiaci písali vedomostný test, v ktorom mali preukázať svoje teoretické vedomosti, v druhej časti mali predviesť praktické zručnosti prípravy kávy, kávového nápoja a prípravy a výzdoby pracoviska. V 8 minútovom časovom limite mali pripraviť a vyzdobiť pracovisko a následne v 10 minútovom časovom limite mali pripraviť 2 porcie espressa, 2 porcie cappuccina, a 2 porcie rovnakého alkoholického nápoja alebo 2 porcie nealko nápoja s použitím espressa. Komisári hodnotiacej poroty hodnotili chuťovú kvalitu pripravených nápojov, vyváženosť chuti, harmóniu, arómu, vizuálny dojem nápoja a samotné odprezentovanie prípravy, charakteru  a popisu nápoja.

Čítať ďalej...

Gastro Cup 2019

Dňa 15. marca 2019 sa  konal v hoteli  LUX v Banskej Bystrici V. ročník Gastro Cup 2019 s prívlastkom „Memoriál Jána Michnu.“  Súťaže sa zúčastnila žiačka IV. ročníka  Jessica Kalitová.  Súťažiaci  pripravovali 2 rovnaké porcie z hlavnej  suroviny, bol to jahňací chrbát s kosťou. Súťaž bola veľmi náročná, pretože sa tu stretli najlepší žiaci z hotelových akadémii.

Čítať ďalej...

The Onlines

Dňa 8. marca 2019 sa žiaci našej školy zúčastnili divadelného predstavenia v anglickom jazyku s názvom The Onlines. Hlavný hrdina 29 ročný Miloš žije s mamou. Mama má Miloša rada, Miloš má rád mamu, svojho psa a Zuzu, ktorá mu lajkla status. Ale niečo v jeho živote nie je v poriadku a Miloš musí prísť nato, čo to je ...

Čítať ďalej...

Výstava Nábytok a bývanie Nitra

Dňa 7.3.2019 sa uskutočnila odborná exkurzia pre žiakov učebného odboru stolár na predajnú výstavu Nábytok a Bývanie Nitra.

Žiaci mohli na veľmi rozsiahlej výstavnej ploche s obrovským Isortimentom vidieť aktuálnu ponuku výrobcov tradičného aj moderného nábytku všetkých druhov aj cenových kategórií.

Čítať ďalej...

Školský ples

Tento školský rok sme sa prostredníctvom študentského plesu na chvíľu preniesli do Los Angeles na ples s názvom HOLLYWOOD NIGHT, ktorý pre nás zorganizovali žiaci IV.H triedy, odbor hotelová akadémia. Na chvíľočku sme sa mohli preniesť na miesto, o ktorom sa hovorí, že je továrňou na sny a splnia sa tam všetky želania. Preniesli sme sa spolu do Hollywoodu, na miesto plné filmových hviezd, na miesto, kde znejú melódie zo známych filmov a muzikálov.

Čítať ďalej...

Metodický deň „Svätý Valentín“

Reštaurácia SOŠ služieb bola 13. a 14. 2. 2019 opäť krásne vyzdobená. Žiaci hotelovej akadémie pod vedením MOV pripravili nezabudnuteľný zážitok pre hostí, ktorí mali možnosť vychutnať si počas metodického dňa s názvom „Svätý Valentín“ tie najlahodnejšie slané a sladké jedlá. V príjemnom prostredí počas sviatku zamilovaných žiaci predviedli svoje gastronomické zručnosti. Slávnostnú atmosféru dopĺňala príjemná hudba, zaujímavé slávnostné menu a  valentínska výzdoba. 

Čítať ďalej...

Démoni v nás

V každom z nás sa ukrývajú démoni...Démoni strachu, pokušenia, násilia, ktorí nás kúsok po kúsku nahlodávajú a pomaly dostávajú tam, kam chcú. Nie každý sa im poddá, pretože mnohí z nás majú dosť sily a odvahy odolať im a poraziť ich. Ale sú medzi nami aj slabšie osobnosti, ktoré tento boj nezvládnu a je pre ne ľahšie nechať sa unášať  ako bojovať. Tento každodenný boj poznajú aj klienti z resocializačného zariadenia Nelegál, s ktorými už pár rokov spolupracujeme. S našimi žiakmi sa stretli  23. februára 2019, aby im vyrozprávali smutné osudy a svoj vlastný boj s démonmi.  Miro, mladý podnikateľ, ktorému alkohol vzal prácu, manželku a nakoniec aj seba samého. Michal, gymnazista, mladý športovec, ktorého drogy priviedli až na samé dno, vzali mu rodinu, manželku , česť. Dvaja mladí ľudia, ktorí si mysleli, že majú všetko pod kontrolou a že im sa niečo také nemôže stať.

Čítať ďalej...

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o