.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceOZNAM

Vážení rodičia, milí žiaci!

Úrad verejného zdravotníctva SR rozhodol o 

prerušení vyučovania na základných a stredných školách až do odvolania.

Písomné maturity sa v tomto školskom roku neuskutočnia!

Praktické maturity sa uskutočnia  termín Vám oznámime dostatočne vopred.

Ústne maturity by sa mali konať najskôr do dvoch týždňov

od obnovenia vyučovania, najneskôr do 30. júna 2020.

Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája 2020

a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára.

Zápis na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna 2020.

   Podľa vývoja  mimoriadnej situácie v súvislosti s ohrozením 

COVID-19 je možné, že príde aj k ďalším zmenám všetkých termínov, budeme Vás o nich priebežne informovať.

Poukázanie 2% zo svojej dane za rok 2019 pre SOŠ služieb, Ul. sv. Michala 36 v Leviciach

Obraciame sa na Vás s prosbou o poukázanie 2% zo svojej dane za rok 2019 Strednej odbornej škole služieb, Ul. sv. Michala 36 v Leviciach. Rodičovské združenie pri SOŠ služieb Levice, ktoré je oprávneným prijímateľom 2% zaplatenej dane z príjmu, spravuje tieto  finančné prostriedky a spolu so školou rozhoduje o ich použití  na nové materiálno-technické vybavenie školy a školských pracovísk.

Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby TU.
Veľmi pekne Vám ďakujeme za Váš príspevok.

Rozhodnutie ministerstva školstva o zmene a doplnení niektorých zákonov (č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní) v znení neskorších predpisov.

Rozhodnutie na stiahnutie TU.

JACK AND JOE

Dňa 5. 3. 2020 sa žiaci všetkých študijných odborov zúčastnili na anglickom divadelnom predstavení Jack and Joe koncipovanom ako učebná pomôcka. Bola tu využitá anglická slovná zásoba a frázy, s ktorými sa žiaci môžu stretnúť v reálnom živote.

Čítať ďalej...

OZNAM

____________________________________________________________________________

Samoštúdium žiakov prostredníctvom elektronickej komunikácie počas prerušenia vyučovania bude prebiehať podľa pokynov učiteľov. Vaši učitelia Vás budú kontaktovať cez EDUPAGE, prípadne mail, posielať Vám učivo a zadávať úlohy. V prípade chýbajúceho hesla na EDUPAGE, oznámte to mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. , následne Vám heslo bude poslané.
Pri príprave na maturitnú skúšku študentom odporúčame využiť testy z minulých ročníkov maturít, ktoré sú zverejnené na  internetovej stránke Núcem/Merania v časti Maturita ► Dokumenty na stiahnutie v jednotlivých školských rokoch. ( www.nucem.sk/sk/merania/narodne-merania/maturita )
Úrad verejného zdravotníctva SR rozhodol o prerušení vyučovania na základných a stredných školách až do odvolania. Písomné maturity sa v školskom roku 2019/2020 neuskutočnia! Ústne maturity by sa mali konať najskôr do dvoch týždňov od obnovenia vyučovania, najneskôr do 30. júna. Prihlášky na stredné školy je možné podať do 15. mája a k prihláške sa nebude vyžadovať potvrdenie od lekára. Prijímacie pohovory na stredné školy sa uskutočnia najneskôr do 30. júna. Podľa vývoja situácie je možné, že príde aj k ďalším zmenám. Ďalšie informácie, odporúčania a materiály pre učiteľov, rodičov aj žiakov nájdete na portáli www.ucimenadialku.sk.
____________________________________________________________________________

Plavba na výletnej lodi

Dňa 7. 2. 2020 žiaci IV.H triedy, odbor hotelová akadémia, zorganizovali tradičný študentský ples. Tentokrát sme sa preniesli k moru prostredníctvom výzdoby, jedla a kultúrneho programu. Ples s názvom PLAVBA NA VÝLETNEJ LODI nám priniesol trochu slnka a výbornej nálady.

Čítať ďalej...

Divadelné predstavenie Antigona

13. februára sme so žiakmi navštívili Slovenské národné divadlo v Bratislave. Vybrali sme si predstavenie Antigona. Toto dielo je najznámejšou tragédiou slávneho gréckeho dramatika Sofokla. Predstavuje príbeh o ilegálnom pochovaní či nepochovaní brata označeného ako nepriateľa štátu a spor Antigony s vládcom Kreónom. Je to rebelka, ktorá sa nezastaví pred ničím, ani pred rizikom vlastnej záhuby.

Čítať ďalej...

Študentské voľby 2020

V rámci rozvíjania občianskych kompetencií u žiakov sme sa 6. februára zapojili do Simulovaných parlamentných volieb 2020. A prečo sú vlastne študentské voľby dôležité?

Dávajú mladým priestor vyjadriť svoj názor. Podporujú dialóg o politickom dianí na Slovensku a uvádzajú vedomosti o demokracii z učebníc občianskej náuky do praxe. Prebúdzajú záujem mládeže o ich budúcnosť a budúcnosť Slovenska.

Čítať ďalej...

Lyžovačka v Čičmanoch

   V dňoch 27. január až 3. február 2020 sme sa zúčastnili lyžiarskeho výcviku v malebnom prostredí Strážovských vrchov. Ubytovaní sme boli v Kuneráde, v obci na juhovýchodnom okraji Rajeckej doliny, v rekreačnom zariadení Paradise. Lyžovať sme chodili do Čičmian, ktoré sú známe nielen svojou ľudovou architektúrou, ale aj lyžiarskym strediskom Javorinka.

Čítať ďalej...

Naj Nevesta , Naj Ženích

Agentúra LeRen a Výstavisko Agrokomplex organizovali 9. ročník súťaže Naj Nevesta , Naj Ženích, 21. februára 2020 a našu školu reprezentoval Adam Klučka, žiak II. ročníka UO kaderník a získal veľmi pekné II. miesto v kategórii študent barber, lebo ako  kaderník súťažil v pánskom strihu a účese. Zodpovedne sa pripravoval sa pod vedením svojej  inštruktorky odborného výcviku, profesionálnej kaderníčky  pani Kálmár Janicsek. Téma bola veľmi zaujímavá Wedding history time BRIDE or GROOM, porota hodnotila celkový vzhľad ženícha/nevesty, líčenie, účes, šaty, doplnky, ktoré mali aspoň z časti zodpovedať téme, obsahovať historický prvok.

Čítať ďalej...

Partneri

op vzdelavanie

Partneri školy

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o