.. Stredná odborná škola služieb, Ul. sv. Michala 36, LeviceOtestujte sa

Na nasledujúcej webovej stránke môžete nájsť niekoľko psychologických testov, kde sa môžete dozvedieť niečo o sebe. S podobnými testami sa nestretnete len u psychológa, ale v dnešnej dobe ich využívajú aj personálne agentúry, ktoré hľadajú vhodné typy pre určité povolania. Každé povolanie si vyžaduje inú povahu, iné charakterové črty.

Nájdete tu rôzne druhy testov – osobnostné testy, testy na logiku, pozornosť aj pamäť.

odkaz na webovú stránku TU

 

Moje testy

Jazykové testy poskytlo Centrum Jazykov, IT testy poskytla IT Learning Slovakia, test motivácie poskytla spoločnosť Power coaching, s.r.o., test projektového manažmentu a základy riadenia ľudských zdrojov poskytla Vysoká škola manažmentu / City University of Seattle.

• Pomocou testov si môžete overiť svoje znalosti. Kompletný test netrvá dlhšie ako 30 minút. Ich vyplnením ukážete snahu a motiváciu, zamestnávatelia Vás tak budú posudzovať pozitívnejšie.
• Prezentujte vaše schopnosti z oblasti IT a zvýšte si tak šancu získať zamestnanie
• Testy si môžete vložiť do svojho životopisu.

Nájdete tu testy jazykové, testy na prácu s počítačom, testy komunikačných zručností a iné.

odkaz na webovú stránku TU

 

Máš super pamäť?

Otestuj sa Niektorí ľudia často vravia, že ich pamäť je ako rešeto, ale nič nemôže byť ďalej od pravdy. Ak sa dožiješ 80 rokov, budeš mať zážitky z viac než 29 000 celkom odlišných dní a pravdepodobne si väčšinu z nich živo a jasne zapamätáš. Mnohí z nás majú tzv. super spomienky - a niektorí ľudia majú naozaj úžasnú, obdivuhodnú pamäť.

Viac zaujímavostí sa dozvieš na webovej stránke TU

  

Ak si chcete vybrať povolanie, ktoré Vás bude baviť, je dobré vedieť Váš typ osobnosti.

1. Hollandov kód alebo RIASEC, je teória voľby povolania na základe typu osobnosti. Test na určovanie kódu RIASEC bol vpracovaný psychológom Johnom L. Hollandom.

Hollandov výskum ukazuje, že každý typ osobnosti sa hodí na iné povolanie a vie prekvitať iba v určitom odvetví. Pretože žiadny človek nespadá iba pod jeden typ osobnosti, Hollandov kód sa skladá z troch písmen. Prvé písmeno určije majoritný (väčšinový) typ osobnosti, ďalšie dve písmená vyjadrujú minoritný typ osobnosti. Takýmto skladaním vieme rozdeliť ľudí až do 120 kombinácii osobností.

Hollandov test

2. Vyplnený dotazník všetky Vaše odpovede na základe niekoľkých kritérií vyhodnotí a odpovie Vám na otázku, na aké povolanie sa najlepšie hodíte. Vo výsledkoch sa môžete pozrieť na typy osobností, ktoré vo Vašej osobnosti prevažujú a na zoznam povolaní podľa príslušnej vhodnosti.

Test osobnosti

3. Pre nerozhodných v kariérnej oblasti vznikla na webe stránka, ktorá pomôže pri výbere tej správnej profesie aj vám.

Stačí do prehliadača zadať www.emiero.sk a potom si už len vybrať test, ktorý ste ochotní absolvovať. Na výber je medzi 60-otázkovým a 20-otázkovým, pričom samozrejme ten dlhší ponúka presnejší výsledok.

Emiero - test

4. Každý človek disponuje istými charakterovými vlastnosťami, ktoré tvoria jeden súbor s názvom povaha. Na základe svojej povahy môžete zistiť, aký partner je pre vás najideálnejší, ale tiež to, aká profesia by vám dokonale sadla. Dnešný test je orientovaný práve na zistenie, ktoré zamestnanie sa najviac hodí k vašej povahe.

Zamestnanie test

5. Test na vhodné povolanie TU.

6. Ak chcete vedieť, aký typ práce vám vyhovuje, skúste tento test.

Kariérny test 1

Kariérny test 2

FB - Instagram - Youtube

     

Spolupracujeme s Worki.sk

Partneri školy

 

 


 

 

 

O stránku sa starajú

Mgr. Peter Jedlička
a
Ľudovít Göbölös

webadmin@soslevice.sk

prevádzkovateľ stránky:

Teacher.sk, s.r.o